Rehabilitacja w ginekologii

 • Nietrzymanie moczu

 • Zaburzenia statyki narządów rodnych

 • Pochwica

 • Vulvodynia, vestibulodynia

 • Mięśniaki

 • Endometrioza

 • Bóle menstruacyjne

 • Poronienia

 • Niewydolność szyjki macicy

 • Rozstęp mięśnia prostego brzucha

 • Stan po cięciu cesarskim

 • Niemożność zajścia w ciążę

 • Blokada nerwu sromowego

TERAPIA KOBIET PO MASTEKTOMII (AMAZONKI)

 • Terapia obejmuje terapię indywidualną

 • Kinesiotaping

 • Bandażowanie

 • Drenaż limfatyczny

 • Terapia tkanki bliznowatej

Hirudoterapia

LECZENIE ŻYLAKÓW
Pijawki działają oczyszczająco na skrzepy w żyłach. Następuje poprawa krążenia krwi, skóra staje się cieplejsza i gładsza, poprawia się ukrwienie i dotlenienie tkanek, usprawnia się przepływ chłonki, rozszerzają się naczynia włosowate, usuwane zostają toksyny. Pijawki dostarczają związki, które odbudowują komórki i przerywają trwające procesy zapalne. W leczeniu pijawkami bardzo ważne jest ich działanie antykoagulacyjne (obniżanie krzepliwości krwi) i trombolityczne (niszczenie skrzepów). Ponadto, pijawki obniżają poziom tróglicerydów we krwi, które przyczyniają się do powstawania zatorów żylnych. Zastosowanie pijawek przynosi wyraźną ulgę w cierpieniu. Żylaki po zabiegu ulegają wyraźnej redukcji, mniejsze ustępują całkowicie, większe, które trwały wiele lat i zniekształciły naczynia żylne, ustępują nieco wolniej. Bez względu na ich rozmiar, ulga w bólu przychodzi natychmiast po zabiegu.
LECZENIE PAJĄCZKÓW ŻYLNYCH
Zadziwiające jest, że najczęściej już w trakcie zabiegu żyły się obkurczają i widać gołym okiem ich zwężenie - przypominają wtedy swym wyglądem zaledwie cienkie niteczki pod skórą, a z czasem zanikają całkowicie.
STOPA CUKRZYCOWA
Hirudoterapia daje rewelacyjne wyniki w leczeniu różnego rodzaju przewlekłych ran, przywracają krążenie krwi w chorej kończynie, przez co następuje poprawa jej stanu i zagojenie ran. W przypadku stopy cukrzycowej najlepsze efekty osiągane są w możliwie najwcześniejszych stadiach rozwoju choroby.
CHOROBY SERCOWO- NACZYNIOWE
Przy miażdżycy i chorobie wieńcowej stawianie pijawek wielokrotnie zmniejsza ryzyko zawału. Ze względu na przeciwzakrzepowe, fibrynolityczne i przeciwagregacyjne działanie składników z wydzieliny ślinowej pijawki są przykładane pacjentom z chorobami zakrzepowo-zatorowymi, z nadciśnieniem, z miażdżycą oraz osobom po zabiegach plastycznych zwłaszcza po replantacjach.
CHOROBY ZAKRZEPOWO-ZATOROWE
Hirudyna jest głównym związkiem przeciwzakrzepowym wydzielanym przez pijawki. Jest ona silnym inhibitorem trombiny. Wykazano, że jest to substancja bardziej efektywna w zapobieganiu udarom i zawałom niż kwas acetylosalicylowy (popularna aspiryna i podobne) czy heparyna. Antykoagulanty zawarte w ślinie pijawek ograniczają powstawanie zakrzepów. Istotne są również substancje przeciwagregacyjne (zmniejszające zlepianie się płytek krwi), np. apyraza. Ponadto, pijawki dostarczają białka, np. kalinę i saratynę, co zapobiega agregacji płytek krwi. Hementeryna pijawek dzięki swoim właściwościom rozpuszcza zakrzepy oraz udrażnia naczynia krwionośne.
MIAŻDŻYCA
Badania kliniczne wskazują korzystny wpływ hirudoterapii na poziom stężenia lipidów. U pacjentów poddanych leczeniu pijawkami zaobserwowano normalizację poziomu całkowitego cholesterolu (TCI), triglicerydów (TG) oraz zmniejszenie LDL. W badaniach potwierdzono rownież przeciwmiażdżycowe oddziaływanie saratyn.
NADCIŚNIENIE TĘTNICZE
PC-LS stanowi najważniejszy czynnik w wydzielinie ślinowej pijawek, który odpowiada za regulację ciśnienia. Obniża zbyt wysokie ciśnienie, a zbyt niskie podwyższa. Ponadto, histamina obecna w wydzielinie ślinowej pijawek uczestniczy w obniżeniu ciśnienia tętniczego poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.
UKŁAD NERWOWY
Dawniej pijawki przystawiano w celu poprawy samopoczucia i nastroju. Endorfina wydzielana przez pijawki nazywana jest hormonem szczęścia. Uspokaja i działa przeciwbólowo. Pijawki poleca się pacjentom z depresją, nerwicami, tikami nerwowymi. Ponadto, pijawki wydzielają neuroprzekażniki: histaminę, dopaminę, acetylocholinę i serotoninę, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Z gruczołów ślinowych wyizolowano substancje, które pobudzają wzrost komórek nerwowych. Wykazano, że egliny i bdeliny pomagają przy regeneracji włókien nerwowych. Stwarza to nowe możliwości przy schorzeniach neurodegeneracyjnych, takich jak dystrofia nerwowo-mięśniowa czy choroba Parkinsona.
STANY ZAPALNE I LECZENIE BÓLU
Pijawki wydzielają liczne substancje o działaniu przeciwzapalnym, np. egliny w leczeniu chorób płuc i oskrzeli oraz astmy oskrzelowej, jak również bdeliny, które przyspieszają gojenie się ran, ale też działają przeciwzapalnie. Badania wykazały, że hirudoterapia zmniejsza intensywność bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów oraz poprawia aktywność ruchową. Pijawki pomagają także w chorobach kręgosłupa, reumatoidalnym zapaleniu stawów, bólach głowy, rwie kulszowej, zapaleniach korzeni nerwowych, także w zapaleniu rogówki, krtani, wątroby, zapaleniu zatok, ucha środkowego czy paradontozie.
ZAKAŻENIA BAKTERYJNE
Pijawki żyją w symbiozie z drobnoustrojem produkującym substancję przeciwbakteryjną - CHLOROMYCETYNĘ. Wytwarzają także HIALURONIDAZĘ substancję rozpuszczającą składniki ścian komórkowych wielu mikroorganizmów. Działanie przeciwbakteryjne wykazuje także DESTABILAZA.
NIEPŁODNOŚĆ
Hirudoterapia przynosi pozytywne efekty w leczeniu zaburzeń miesiączkowania oraz leczeniu niepłodności kobiet i mężczyzn. Prawdopodobnie związane jest to z hormonami wydzielanymi przez pijawki takimi jak: progesteron, estradiol, testosteron, kortyzol. Produkowana przez pijawki hirudyna powoduje lepszy napływ krwi, histamina działa rozkurczająco oraz zwiększa przepuszczalność naczyń krwionośnych, przez co nasila wytwarzanie śluzowej wydzieliny w błonach pokrywających narządy płciowe. Hialuronidaza bierze udział w procesie zapłodnienia (występuje w dużej ilości w spermie).Upłynniając śluz, ułatwia poruszanie się plemników w kanale szyjki macicy a następnie ich przenikanie przez osłonki komórki jajowej. Pijawka wytwarzając hormony płciowe i sterydowe wspomaga także siły witalne i działa odmładzająco.

Cennik

Dorośli

160-180 pln
Pierwsze spotkanie z terapeutą dla dorosłych - 1h

hirudoterapia

180pln
Wykonanie wkładek do butów indywidualnych

Terapia indywidualna

80/130-90/140 pln
Terapia indywidualna z terapeutą

USG

50 - 120 pln
USG narządu ruchu z badaniem funkcjonalnym